Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych dań.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *