Restaurants in Main Market

Dobra włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu alternatyw, które daje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. zobacz o restauracji Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *